Szklarnia aluminiowa 2,30 x 3,73m Gutta Gartentec F5 z poliwęglanu 6mm

  • Dodaj recenzję:
    (Zobacz recenzje)
  • Kod: dS_1043
  • Producent: Gutta
  • Waga: 62 kg
  • Czas realizacji: 3-5 dni
  • szt.
  • Cena netto: 4 418,70 zł 5 435,00 zł
Ogrodnictwo to wyjątkowa, niezwykle piękna pasja, do której rozwinięcia wystarczy odrobina chęci i niewielki kawałek ziemi pod uprawę. Jeżeli dysponują Państwo własnym ogródkiem, przydatnym narzędziem w uprawie wybranych gatunków roślin – tak by można było uprawiać je przez dłuższą część roku, może być wysokiej jakości szklarnia aluminiowa F5 do samodzielnego montażu.
 
Co wyróżnia szklarnię aluminiową F5 ?
 
To pięciopolowa (pięć skrzydeł bocznych) szklarnia o lekkiej, ale niezwykle trwałej konstrukcji aluminiowej z poszyciem zewnętrznym w postaci wzmocnionych płyt komorowych wykonanych z mocnego, odpornego na stłuczenia poliwęglanu (6 mm) o dobrych właściwościach izolacyjnych. Poszycie z poliwęglanu sprawia, że uprawiane we wnętrzu szklarni rośliny zyskują optymalne warunki do wzrostu – są odpowiednio nasłonecznione i jednocześnie chronione przed zmiennymi warunkami pogodowymi, między innymi przed silnym wiatrem, mrozem, intensywnymi opadami atmosferycznymi czy gradobiciem. Płyty są odporne na wilgoć, wahania temperatur i promieniowanie UV. Nie odbarwiają się, wolno matowieją, łatwo utrzymać je w nienagannej czystości.
Dzięki zastosowaniu konstrukcji aluminiowej szklarnia jest dość lekka i z powodzeniem można przenosić ją z miejsca na miejsce (po wcześniejszym rozkręceniu). Aluminiowe elementy konstrukcyjne są odporne na korozję i łatwo utrzymać je w czystości.


Poliwęglan to nowoczesne tworzywo odporne (dzięki specjalnej powłoce) na promieniowanie UV i gradobicie. Komorowa konstrukcja płyty zwiększa jej izolacyjność. Aluminiowa konstrukcja natomiast, wyklucza konieczność konserwacji. System ten spełni swoje zadanie przez wiele sezonów.


Gdzie można postawić szklarnię ?
 
Przenośna szklarnia aluminiowa F5 (do samodzielnego montażu) to konstrukcja zaprojektowana z myślą o wszystkich miłośnikach ogrodnictwa, przede wszystkim o działkowiczach i właścicielach domów z niewielkim ogrodem, którym zależy na stworzeniu przestrzeni odpowiedniej do uprawy wybranych gatunków roślin – kwiatów, warzyw lub owoców. Miejscem najczęściej wybieranym do montażu szklarni są ogródki działkowe, działki rekreacyjne i przydomowe ogrody. Ze względu na niewielkie rozmiary prezentowany model szklarni zmieści się praktycznie na każdej działce. Wystarczy przygotować fundament z gotowych bloczków lub zgodnie z dołączoną instrukcją, zakotwić konstrukcję szklarni bezpośrednio w gruncie.
Co można uprawiać w szklarni?

Przydomowe, z reguły niewielkie szklarnie, takie jak szklarnia aluminiowa F5 do samodzielnego montażu, najczęściej wykorzystuje się do przygotowania wiosennych rozsad pod przyszłe uprawy gruntowe, a także do sezonowej uprawy wybranych gatunków roślin, przede wszystkim owoców i warzyw. Oczywiście w szklarni można uprawiać także kwiaty i inne gatunki roślin ozdobnych.
Zalety upraw szklarniowych

Największą korzyścią przy uprawach szklarniowych jest możliwość stworzenia optymalnych warunków do wzrostu określonych gatunków roślin. Rośliny uprawiane w szklarni są w dużym stopniu odcięte od środowiska zewnętrznego, a tym samym chronione przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. To wielka zaleta, zwłaszcza w okresie gwałtownych wahań temperatury, do jakich dochodzi wczesną wiosną i późną jesienią. Przez zastosowanie zewnętrznej osłony rośliny uprawiane w szklarni muszą być jednak sztucznie nawadnianie. Uprawa roślin w szklarni i stworzenie im lepszych warunków do wzrostu pozwala na uzyskanie znacznie wcześniejszych plonów niż w przypadku upraw gruntowych. Poza tym rośliny uprawiane w szklarni mogą owocować znacznie obficiej i dłużej, niekiedy również wówczas, gdy temperatury powietrza zatrzymują wegetację roślin uprawianych bezpośrednio w gruncie – bez odpowiedniej osłony.
 
 
Produkt dostarczany jest w formie zestawu do samodzielnego montażu, wyposażonego we wszystkie niezbędne elementy i instrukcje. Szklarnia przeznaczona jest do montażu na cokole betonowym lub bezpośrednio na gruncie stosując wyposażenie dodatkowe w postaci fundamentu aluminiowego.
 
  
Dane techniczne:
Długość 373 cm
Szerokość 230 cm
Powierzchnia 8,58 m2
Wysokość w okapie 130 cm
Wysokość w szczycie 200 cm
Okno dachowe 2 szt
Drzwi dwudzielne
Rynny Tak
Wymiar drzwi 180 x 73 cm
Gwarancja na odbarwienia płyt komorowych 10 lat
Gwarancja profile aluminiowe 15 lat gwarancji
Certyfikat TÜV
Stabilność termiczna do 115° C
Wyposażenia dodatkowe stolik, półka, okno, otwieracz automatyczny, mata cieniująca
Materiał ścian Poliwęglan
Grubość poliwęglanu 6 mm (komorowy)
Materiał konstrukcji Aluminium
Fundament Aluminiowy (dostępny dodatkowo)
Kraj pochodzenia Niemcy