Szklarnia aluminiowa 2,30 x 3,73m Gutta Gartentec F5 z poliwęglanu 6mm

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: dS_1043
  • Producent: Gutta
  • Waga: 62 kg
  • Czas realizacji: 3-5 dni
  • szt.
  • Cena netto: 3 100,00 zł 3 813,00 zł

Aluminiowa szklarnia ogrodowa typu F5 (pięć pól) to nowoczesna, stabilna i trwała konstrukcja, łatwa w transporcie i montażu. Składa się ze szkieletu aluminiowego i poszycia wykonanego z 6mm wzmocnionych płyt komorowych z poliwęglanu. Poliwęglan to nowoczesne tworzywo odporne (dzięki specjalnej powłoce) na promieniowanie UV i gradobicie. Komorowa konstrukcja płyty zwiększa jej izolacyjność. Aluminiowa konstrukcja natomiast, wyklucza konieczność konserwacji. System ten spełni swoje zadanie przez wiele sezonów. Szklarnia ogrodowa do samodzielnego montażu dostarczana jest w postaci elementów zapakowanych w kartonowe, wzmocnione opakowanie.

Ogrodnictwo to wyjątkowa, niezwykle piękna pasja, do której rozwinięcia wystarczy odrobina chęci i niewielki kawałek ziemi pod uprawę. Jeżeli dysponują Państwo własnym ogródkiem, przydatnym narzędziem w uprawie wybranych gatunków roślin – tak by można było uprawiać je przez dłuższą część roku, może być wysokiej jakości szklarnia aluminiowa F5 do samodzielnego montażu.

Co wyróżnia szklarnię aluminiową F5?

To pięciopolowa (pięć skrzydeł bocznych) szklarnia o lekkiej, ale niezwykle trwałej konstrukcji aluminiowej z poszyciem zewnętrznym w postaci wzmocnionych płyt komorowych wykonanych z mocnego, odpornego na stłuczenia poliwęglanu (6 mm) o dobrych właściwościach izolacyjnych. Poszycie z poliwęglanu sprawia, że uprawiane we wnętrzu szklarni rośliny zyskują optymalne warunki do wzrostu – są odpowiednio nasłonecznione i jednocześnie chronione przed zmiennymi warunkami pogodowymi, między innymi przed silnym wiatrem, mrozem, intensywnymi opadami atmosferycznymi czy gradobiciem. Płyty są odporne na wilgoć, wahania temperatur i promieniowanie UV. Nie odbarwiają się, wolno matowieją, łatwo utrzymać je w nienagannej czystości.

Dzięki zastosowaniu konstrukcji aluminiowej szklarnia jest dość lekka i z powodzeniem można przenosić ją z miejsca na miejsce (po wcześniejszym rozkręceniu). Aluminiowe elementy konstrukcyjne są odporne na korozję i łatwo utrzymać je w czystości.


Szklarnia ogrodowa aluminiowa F5 do samodzielnego montażu

Standardowe wyposażenie szklarni przydomowej:
- dwuczęściowe drzwi o szerokości 73 cm,
- okno połaciowe 2 szt.
- ergonomiczne klamki
- rynny z króćcem

Dane techniczne szklarni ogrodowej typu F5:
Powierzchnia 8,58 m2
Długość 373 cm
Szerokość 230 cm
Wysokość w okapie 130 cm
Wysokość w szczycie 200 cm
Waga kompletnego zestawu do montażu: 62 kg


Poliwęglan to nowoczesne tworzywo odporne (dzięki specjalnej powłoce) na promieniowanie UV i gradobicie. Komorowa konstrukcja płyty zwiększa jej izolacyjność. Aluminiowa konstrukcja natomiast, wyklucza konieczność konserwacji. System ten spełni swoje zadanie przez wiele sezonów.


Produkt objęty jest 15-letnią gwarancją producenta na profile aluminiowe oraz 10-letnią gwarancją na płyty poliwęglanowe.

Gdzie można postawić szklarnię?

Przenośna szklarnia aluminiowa F5 (do samodzielnego montażu) to konstrukcja zaprojektowana z myślą o wszystkich miłośnikach ogrodnictwa, przede wszystkim o działkowiczach i właścicielach domów z niewielkim ogrodem, którym zależy na stworzeniu przestrzeni odpowiedniej do uprawy wybranych gatunków roślin – kwiatów, warzyw lub owoców. Miejscem najczęściej wybieranym do montażu szklarni są ogródki działkowe, działki rekreacyjne i przydomowe ogrody. Ze względu na niewielkie rozmiary prezentowany model szklarni zmieści się praktycznie na każdej działce. Wystarczy przygotować fundament z gotowych bloczków lub zgodnie z dołączoną instrukcją, zakotwić konstrukcję szklarni bezpośrednio w gruncie.

Co można uprawiać w szklarni?


Przydomowe, z reguły niewielkie szklarnie, takie jak szklarnia aluminiowa F5 do samodzielnego montażu, najczęściej wykorzystuje się do przygotowania wiosennych rozsad pod przyszłe uprawy gruntowe, a także do sezonowej uprawy wybranych gatunków roślin, przede wszystkim owoców i warzyw. Oczywiście w szklarni można uprawiać także kwiaty i inne gatunki roślin ozdobnych.

Zalety upraw szklarniowych


Największą korzyścią przy uprawach szklarniowych jest możliwość stworzenia optymalnych warunków do wzrostu określonych gatunków roślin. Rośliny uprawiane w szklarni są w dużym stopniu odcięte od środowiska zewnętrznego, a tym samym chronione przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. To wielka zaleta, zwłaszcza w okresie gwałtownych wahań temperatury, do jakich dochodzi wczesną wiosną i późną jesienią. Przez zastosowanie zewnętrznej osłony rośliny uprawiane w szklarni muszą być jednak sztucznie nawadnianie. Uprawa roślin w szklarni i stworzenie im lepszych warunków do wzrostu pozwala na uzyskanie znacznie wcześniejszych plonów niż w przypadku upraw gruntowych. Poza tym rośliny uprawiane w szklarni mogą owocować znacznie obficiej i dłużej, niekiedy również wówczas, gdy temperatury powietrza zatrzymują wegetację roślin uprawianych bezpośrednio w gruncie – bez odpowiedniej osłony.

szklarnia typu F4


Powyższe zdjęcie przedstawia szklarnie ogrodową typu F4 (składającą się z 4 pól)

Produkt dostarczany jest w formie zestawu do samodzielnego montażu, wyposażonego we wszystkie niezbędne elementy i instrukcje. Szklarnia przeznaczona jest do montażu na cokole betonowym lub bezpośrednio na gruncie stosując wyposażenie dodatkowe w postaci fundamentu aluminiowego.

Istnieje możliwość zamówienia dodatkowo systemu nawadniania i/lub podgrzewania gruntu .

Poniżej prezentujemy wszystkie dostępne modele szklarni aluminiowych z płyt poliwęglanowych od typu F2 do F6.

Szklarnia ogrodowa typu F2 Szklarnia ogrodowa typu F3 Szklarnia ogrodowa typu F4

 


Szczegóły dotyczące budowy szklarni oraz możliwości doposażenia w akcesoria dodatkowe, zawarte są w ulotce reklamowej do pobrania tutaj (140 kB)

Opatentowany system łączenia - po prostu wsuwasz i gotowe

 

ergonomiczne klamki trwałe profile szczytowe rynna z króćcem fundament aluminiowy

 

Dodatkowe akcesoria do szklarni ogrodowej:

Automatyczny otwieracz okna szklarni Stół wysuwany do szklarni Półka aluminiowa do szklarni

Automatyczny otwieracz okna szklarni

Stół wysuwany do szklarni

Półka aluminiowa do szklarni

Okno uchylne do szklarni Fundament aluminiowy do szklarni F2 Systemy nawadniania gruntu szklarni

Okno uchylne do szklarni

Fundament aluminiowy do szklarni F5

 

Systemy nawadniania gruntu szklarni

innowacyjne łączenie konstrukcji z płytą - wystarczy wsunąć


Szklarnia ogrodowa do samodzielnego montażu dostarczana jest w postaci elementów zapakowanych w kartonowe, wzmocnione opakowanie.

szklarnia do samodzielnego montażuZapraszamy do zapoznania się z instrukcją montażu szklarni ogrodowych Guttatec - modele F2, F3, F4, F5, F6 - dostępną w języku polskim, angielskim, niemieckim i holenderskim.