Listwa PCV okapnikowa LUX podtynkowy z siatką - kapinos - 2,5m - pakiet 25 sztuk

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 4028
  • Producent: Emaga
  • Czas realizacji: 3-5 dni
  • pakiet
  • Cena netto: 325,00 zł 399,75 zł

Listwy okapnikowe z siatką produkowane są z twardego polichlorku winylu z dodatkiem modyfikatorów zwiększających ich odporność mechaniczną oraz stabilizatorów.

Listwa kapinosowa


Listwy okapnikowe z siatką LUX należy montować w miejscach gdzie wymagane jest odprowadzenie wody z dala od powierzchni elewacji np. pod tarasem, balkonem, gzymsem, nad oknem i innymi miejscami gdzie woda spływająca po elewacji może podcieknąć pod wystające na zewnątrz elementy elewacji.

W celu prawidłowego montażu należy zatopić siatkę z włókna szklanego w którą jest zaopatrzony okapnik, w kleju przeznaczonym do montażu siatki szklanej do styropianu lub wełny szklanej. Klej należy rozprowadzić po powierzchni styropianu lub wełny specjalną pacą, dbając o jego równomierne rozłożenie.

Następnie należy wtopić w klej siatkę szklaną pochodzącą z listwy okapnikowej po czym od razu przykryć tą siatkę, systemową siatką szklaną na zakład 10cm. Operację tą należy wykonywać w jednej czynności, ażeby w efekcie obydwie siatki szklane (siatka od okapnika i siatka systemowa) zostały zanurzone w kleju tworzącym jedną warstwę (strukturę).

Po wyschnięciu kleju można rozpocząć tynkowanie. Tynk powinien zostać rozprowadzony w ten sposób ażeby wypełnić w okapniku całe miejsce przeznaczone na tynk. Takie zatarcie tynku spowoduje, że okapnik LUX w całej szerokości znajdzie się pod tynkiem i nie będzie widoczny dla obserwatora z zewnątrz.

Listwa okapnikowa z siatką LUX nie jest symetryczna i sposób położenia listwy możliwy jest tylko w jednej właściwej pozycji 

Dostępna długość: 250cm  

 

Montaż

Montaż należy rozpocząć od pokrycia klejem powierzchni okładziny termicznej (FOTO 1).

Następnie siatkę szklaną w którą zaopatrzona jest listwa okapnikowa należy wtopić w „mokry” klej  - w ten sposób ażeby klej „przeszedł”  przez siatkę na zewnątrz (FOTO 2).

 

Tak zatopioną siatkę pochodzącą z listwy okapnikowej należy przykryć siatką systemową i całkowicie zaciągnąć klej na obydwie siatki (FOTO 3).

W zależności od rodzaju okapnika (np. LUX, ECO) klej należy zaciągnąć w odpowiedni sposób.

Okapnik LUX – podtynkowy – wymaga ażeby klej zaciągnąć do dolnej krawędzi listwy (FOTO 4).

Okapnik BP14 ECO – wymaga ażeby klej zaciągnąć w ten sposób by pozostawić średnio kilka milimetrów nie zatynkowanego białego profilu (FOTO 5)

Takie zaklejenie obydwu profilów spowoduje, że w przypadku okapnika LUX tynk strukturalny zostanie zaciągnięty na równo z dolną krawędzią listwy, co w efekcie spowoduje że okapnik ten nie będzie widoczny. Z kolei okapnik ECO należy zatynkować na równo z niebieską folią ochronną. Folie należy usunąć bezpośrednio po tynkowaniu. Usunięta folia zapewni pozostawienie widocznej krawędzi okapnika –czystej (wolnej od kleju i brudu) (FOTO 6). 

Widoczna krawędź okapnika ECO można pozostawić bez malowania lub pomalować dowolnym kolorem zgodnym z RAL tynku.

Oferujemy również specjalne narzędzia termiczne, służące do obróbki styropianu, takie jak: boniarki, noże termiczne, wyrzynarki styropianu