Listwa PCV okapnikowa ECO z siatką - kapinos - 2.5m - pakiet 25 sztuk

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 4025
  • Producent: Emaga
  • Czas realizacji: 3-5 dni
  • pakiet
  • Cena netto: 325,00 zł 399,75 zł

Listwa PCV okapnikowa zapobiega namakaniu tynków załamanych do wewnątrz często używana jako alternatywa dla profili cokołowych.


Walory użytkowe:
- profil posiada krawędź okapnikową i dwie części tkaninowe po każdej stronie : uzyskuje przez to lepszą przyczepność tynku, krawędzie ukośne i rowkowane
- łatwy i szybki montaż
- montowany przy poziomych zakończeniach tynkowych, przy częściach budynku załamanych do wewnątrz (okap)

 

Listwa kapinosowa wykonana z PCW odporna jest na wilgoć i niekorzystne warunki atmosferyczne, odporna na działanie chemii budowlanej, łatwa w przycinaniu na wymiar (nożem, nożycami)


Dostępna długość: 250cm 


Listwa kapinosowa Listwa okapnikowa

Montaż

Montaż należy rozpocząć od pokrycia klejem powierzchni okładziny termicznej (FOTO 1).

Następnie siatkę szklaną w którą zaopatrzona jest listwa okapnikowa należy wtopić w „mokry” klej  - w ten sposób ażeby klej „przeszedł”  przez siatkę na zewnątrz (FOTO 2).

 

Tak zatopioną siatkę pochodzącą z listwy okapnikowej należy przykryć siatką systemową i całkowicie zaciągnąć klej na obydwie siatki (FOTO 3).

W zależności od rodzaju okapnika (np. LUX, ECO) klej należy zaciągnąć w odpowiedni sposób.

Okapnik LUX – podtynkowy – wymaga ażeby klej zaciągnąć do dolnej krawędzi listwy (FOTO 4).

Okapnik BP14 ECO – wymaga ażeby klej zaciągnąć w ten sposób by pozostawić średnio kilka milimetrów nie zatynkowanego białego profilu (FOTO 5)

Takie zaklejenie obydwu profilów spowoduje, że w przypadku okapnika LUX tynk strukturalny zostanie zaciągnięty na równo z dolną krawędzią listwy, co w efekcie spowoduje że okapnik ten nie będzie widoczny. Z kolei okapnik ECO należy zatynkować na równo z niebieską folią ochronną. Folie należy usunąć bezpośrednio po tynkowaniu. Usunięta folia zapewni pozostawienie widocznej krawędzi okapnika –czystej (wolnej od kleju i brudu) (FOTO 6). 

Widoczna krawędź okapnika ECO można pozostawić bez malowania lub pomalować dowolnym kolorem zgodnym z RAL tynku.
Oferujemy również specjalne narzędzia termiczne, służące do obróbki styropianu, takie jak: boniarki, noże termiczne, wyrzynarki styropianu