![]() Zapraszamy do sklepu https://emaga.eu |
EMAGA Sp. z o.o. Aleja Solidarności 68/121 00-240 Warszawa tel. +48 602142777 |
Filament Anycubic TPU to elastyczny materiał o gumowej strukturze, który wyróżnia się bardzo wysoką rozciągliwością (wydłużenie przy zerwaniu ≥697%) oraz dużą odpornością na zużycie. Dzięki swojej miękkości i zdolności do zginania pod dowolnym kątem doskonale sprawdza się w projektach wymagających elastyczności. Jednocześnie oferuje trwałość, odporność na ścieranie i oleje, a także intensywne kolory.
TPU charakteryzuje się miękką, przyjemną w dotyku strukturą, co pozwala tworzyć modele dopasowujące się do kształtu i pracujące pod obciążeniem. Materiał można swobodnie zginać bez ryzyka uszkodzenia, dlatego świetnie nadaje się do elementów takich jak opaski czy etui na telefon.
Filament oferuje wysoką odporność na rozdarcia oraz długotrwałe użytkowanie. Dzięki odporności na ścieranie i działanie olejów zachowuje swoje właściwości nawet w trudniejszych warunkach. Dodatkowo zapewnia stabilny druk bez zbryleń materiału, co przekłada się na estetyczne i trwałe wydruki.
Gotowe profile TPU w oprogramowaniu pomagają ograniczyć nitkowanie i uzyskać lepszą jakość modeli. Ze względu na elastyczność materiału zaleca się jego wcześniejsze suszenie, aby uniknąć pęcherzyków powietrza podczas druku. Filament sprawdzi się w produkcji tłumików drgań, opasek, etui na telefon, kółek do zabawek itp.
| Producent | Anycubic |
|---|---|
| Model | IPHTPCB-102 |
| Kolor | przezroczysty niebieski |
| Waga | 1 kg |
| Temperatura druku | 195–230°C |
| Temperatura stołu roboczego | 50–60°C |
| Prędkość druku | 50–150 mm/s |
| Suszenie przed użyciem | Zalecane |
| Warunki suszenia | 70–80°C, 8 h |
| Kompatybilność z ACE Pro | Nie |
| Gęstość | 1.23 g/cm³ |
| Płynność materiału | 25 g/10 min |
| Odporność na odkształcenia | 52°C |
| Absorpcja wilgoci | 1.08% |
| Twardość | 95A |
| Sztywność materiału | 50.2 MPa |
| Wytrzymałość na rozciąganie | 34.4 MPa |
| Wydłużenie przy zerwaniu | 697% |
| Sztywność przy zginaniu | 87.6 MPa |
| Wytrzymałość na zginanie | 4.26 MPa |
