Wkład kominkowy konwekcyjny UNICO NEMO 4B MODERN 24kW

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 8857
 • Producent: Emaga
 • Waga: 217 kg
 • Czas realizacji: 14 dni
 • szt.
 • Cena netto: 6 800,00 zł 8 364,00 zł
 • Niedostępny

Wkład kominkowy konwekcyjny UNICO NEMO 4B MODERN 24kW

Płaszcz wodny – umieszczony został wokół komory paleniskowej jak i w rozbudowanym wymienniku nad paleniskiem – dzięki temu możliwe jest przekazanie dużej ilości energii wprost do płaszcza wodnego.

Komora spalania – wszystkie ściany oraz podłoga zostały pokryte ceramiką ogniotrwałą o wysokiej pojemności cieplnej (Refrabox lub szamot). Stabilizuje ona przesyłanie ciepła do płaszcza wodnego, jednocześnie mając korzystny wpływ na cały bilans temperatury znajdującej się w komorze oraz ścianach płaszczu wodnego. Dodatkową zaletą jest akumulacja ciepła, które w kolejnym kroku przekazywane jest do wody – także po zakończeniu palenia.

Deflektor – ceramiczny, stworzony został z materiału Refrabox. W istotny sposób podwyższa sprawność, zwiększa dopalanie spalin oraz temperaturę panującą w komorze spalania. To sprawia, że szyba pozostaje na dłużej czysta i nie ma konieczności czyszczenia jej po zakończonym paleniu.

Szyba – korzystać można z szyby zwykłej lub z wykonanym nadrukiem sitodrukowym. W drugim przypadku możemy liczyć na dodatkowy efekt wizualny w postaci większego frontu wkładu. Mamy również możliwość zmontowania podwójnej szyby. Da to wymierne pozytywy w postaci podwyższonej temperatury w komorze spalania oraz przyczyni się do zachowania szyby w czystości. Dodatkowo zmniejszy emisję ciepła na zewnątrz –  więcej ciepła zostanie przekazanego do płaszcza wodnego.

Czopuch – wkład wyposażony jest w dodatkowe radiatory. Obniżają one dodatkowo temperaturę spalin, co pozytywnie wpływa na wzrost sprawności spalania wewnątrz wkładu.

Korpus wkładu – został on zaprojektowany i wykonany z użyciem wysokiej jakości blachy stalowej o grubości 4 i 5 mm. Została ona pocięta laserowo, a następnie wyginana z użyciem precyzyjnych giętarek CNC. Proces spawania wkładu odbywał się w osłonie gazów szlachetnych.

Zasysanie powietrza z zewnątrz – wyjściowo zaopatrzyliśmy wkład w dolot powietrza z zewnątrz. Aby dodatkowo uprościć instalację zastosowaliśmy rozwiązanie, dzięki któremu króćce do przyłączenia rury zasysającej ulokowane zostały aż z trzech stron kolektora powietrza.

Rekuperacja/wentylacja mechaniczna – wkład jest szczelny, dlatego jest możliwe korzystanie z niego w pomieszczeniach z wentylacją mechaniczną (rekuperacja).

Obieg powietrza w komorze spalania – we wkładzie zastosowaliśmy innowacyjną, autorską konstrukcję kolektora zasysającego. Polega to an tym, że powietrze  w zależności od fazy palenia może być wtłaczane równocześnie z listwy dolnej (pod szybą) i górnej (nad szybą) – dźwignia regulacyjna w pozycji skrajnej – faza rozpalania. Ilość powietrza dostarczanego do wkładu jest wówczas wysoka, co pozytywnie wpływa na szybkość rozpalenia się podpałki i rozpoczęciu głównego procesu palenia.

Przesuwając dźwignię domyka się stopniowo powietrze „dolne” i w pozycji  środkowej całość powietrza płynie do komory tylko „z góry” – faza zasadnicza.

Dalszy ruch suwaka spowoduje stopniowe przymykanie powietrza pierwotnego – aż do jego całkowitego zablokowania.

Jedynym powietrzem, które dociera wtedy do komory spalania i podtrzymuje żar w palenisku jest powietrze wtórne, które dostarczane jest specjalnymi kanałami do otworów w tylnych narożnikach komory spalania

Powietrze wtórne sprawia, że dopalanie spalin jest skuteczniejsze przez co z sukcesem ogranicza się emisję szkodliwych substancji oraz zwiększa sprawność pracy wkładu.

Kolektor powietrza – kolektor zasysający i rozdzielający powietrze do górnej i dolnej listwy ulokowany jest pod podłogą komory spalania.

Płotek ochronny – prosty i łatwy w montażu element wyposażenia, który jest dodatkowym zabezpieczeniem szyby przed ewentualnym uszkodzeniem.

Nóżki – jest to element regulowany – wahliwe nóżki dają możliwość odpowiedniego ustawienia całego wkładu (możliwość regulacji do 5 cm).

 

Seria MODERN

 • wyłożenie paleniska szamotem
 • szyba zwykła w stalowej ramie 
 • szyba w 2B/4B łączona, bez nadruku
 • klamka okrągła do wyboru czarna lub inox
 • bardzo wydajna chłodnica płaszcza wodnego dla NEMO

 

 

Cena wkładu serii Nemo zawiera wężownicę schładzającą (do układów zamkniętych). Wkład zamawiany bez wężownicy (do układów otwartych): cena pomniejszona o 400 zł.

 

 

 

Dane techniczne:

Moc grzewcza [kw] 24
Szyba zwykła [mm] narożna 685+343 x 353
Szyba z nadrukiem [mm] narożna 732+391 x 428
Wysokość wkładu [mm] 1181
Szerokość wkładu [mm] 806
Głębokość wkładu [mm] 573
Sprawność [%] 76
Kubatura pomieszczeń ogrz. [m3] 350 - 550
Średnie zużycie opału max [kg/h] 7 - 8,5
Ciężar [kg] 217
Średnica komina [mm] 201
Pojemność wodna [l]/td> 50
Średnica króćca zasysania powietrza [mm] 125
Moc grzewcza obiegu wodnego [kW] 9 - 18

 

 

Przed zakupem prosimy o kontakt w celu sprawdzenia dostępności towaru.