Wkład kominkowy konwekcyjny UNICO NEMO 2B RASTER 16kW

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 8854
 • Producent: Emaga
 • Waga: 202 kg
 • Czas realizacji: 14 dni
 • szt.
 • Cena netto: 7 500,00 zł 9 225,00 zł
 • Niedostępny

Wkład kominkowy konwekcyjny UNICO NEMO 2B RASTER 16kW

Płaszcz wodny – zamontowaliśmy go wokół komory paleniskowej oraz w rozbudowanym wymienniku, który znajduje się nad paleniskiem. Dzięki temu mamy możliwość przekazania dużej ilości energii wprost do płaszcza wodnego.

Komora spalania – podłoga oraz ściany wkładu zostały pokryte wysokiej jakości ceramiką ogniotrwałą. Jest to ceramika o wysokiej pojemności cieplnej (szamot lub Refrabox) dzięki czemu możliwe jest skuteczne stabilizowanie przekazywanego do płaszcza wodnego ciepła. Ma ona również dobry wpływ na bilans temperatury znajdującej się w komorze i ścianach płaszcza wodnego. Warto również wspomnieć o dodatkowej korzyści jaką jest akumulacja ciepła, które przekazywane jest do wody jeszcze na długo po zakończeniu procesu palenia.

Deflektor – jest to element ceramiczny zaprojektowany z materiału Refrabox. W znaczny sposób przyczynia się do skuteczniejszego dopalania spalin, jak również podwyższa sprawność oraz temperaturę panującą w komorze spalania. Przekłada się to na zachowanie szyby w czystości nawet w przypadku stosowania drewna gorszej jakości.

Szyba – oferujemy szybę zwykłą oraz z nadrukiem sitodrukowym – daje on efekt większego frontu wkładu. Wkład wyposażyć można w szybę podwójną, dzięki czemu skutecznie podwyższymy temperaturę spalania. Zmniejszymy tym samym emisję ciepła do pomieszczenia, a zachowane ciepło trafi do płaszcza wodnego. Dodatkowo przyczyni się to do zachowania w czystości naszej szyby.

Czopuch – dodatkowe radiatory, które zostały zamontowane we wkładzie obniżają temperaturę spalin, co wpływa na wzrost sprawności spalania we wkładzie.

Korpus wkładu – wykonany został z blachy najwyższej jakości. Grubość blachy to 4 i 5 mm. Cięta laserowo, wyginana na precyzyjnych giętarkach CNC, spawana w osłonie gazów szlachetnych.

Zasysanie powietrza z zewnątrz – produkt wyposażony został w dolot powietrza z zewnątrz. Dla dodatkowej wygody podczas montażu króćce do podłączenia rury zasysającej umieszczone zostały z trzech stron kolektora powietrza.

Rekuperacja/wentylacja mechaniczna – wkład jest w pełni szczelny, dlatego można spokojnie używać go w pomieszczeniach z wentylacją mechaniczną (rekuperacja)

Obieg powietrza w komorze spalania – dzięki stosowaniu innowacyjnej, autorskiej konstrukcji kolektora zasysającego, powietrze w zależności od fazy palenia może być dostarczane zarówno z listwy dolnej (pod szybą) jak i górnej (nad szybą) – dźwignia regulacyjna w pozycji skrajnej – faza rozpalania. Ilość powietrza doprowadzonego do wkładu jest wówczas wysoka, co następnie pomaga w sprawnym i szybkim rozpaleniu się podpałki oraz rozpoczęciu właściwego procesu palenia. Przesuwając dźwignię zamyka się stopniowo powietrze „dolne” i w pozycji  środkowej całe powietrze płynie do komory tylko „z góry” – faza zasadnicza. Dalsze przesuwanie suwaka powoduje częściowe domykanie powietrza pierwotnego aż do jego całkowitego zablokowania. Jedynym powietrzem docierającym wówczas do komory spalania, podtrzymującym żar w palenisku jest powietrze wtórne – dostarczane specjalnie przygotowanymi kanałami do otworów znajdujących się w tylnych narożnikach komory spalania.

Powietrze wtórne powoduje dopalanie spalin co z kolei ogranicza emisję substancji szkodliwych oraz zwiększa sprawność wkładu.

Kolektor powietrza – umieszczony pod podłogą komory spalania, umożliwia rozdzielanie powietrza do górnej oraz dolnej listwy.

Płotek ochronny – łatwy w zamontowaniu element wyposażenia wkładu, który dodatkowo zabezpiecza szybę przed uszkodzeniami.

Nóżki – za pomocą nóżek można skutecznie wypoziomować swój wkład kominkowy o +/- 5 cm.

 

Seria RASTER:

 • wyłożenie paleniska Refrabox
 • szyba z nadrukiem (rastrowana)
 • szyba w 2B/4B gięta jednolita z nadrukiem
 • klamka Design
 • estetyczne listwy inox po wewnętrznej stronie ramki
 • bardzo wydajna chłodnica płaszcza wodnego dla NEMO

 

 

  

Cena wkładu serii Nemo zawiera wężownicę schładzającą (do układów zamkniętych). Wkład zamawiany bez wężownicy (do układów otwartych): cena pomniejszona o 400 zł.

 

 

Dane techniczne:

Moc grzewcza [kw] 16
Szyba zwykła [mm] narożna 600+257 x 353
Szyba z nadrukiem [mm] narożna 651+306 x 428
Wysokość wkładu [mm] 1180
Szerokość wkładu [mm] 721
Głębokość wkładu [mm] 437
Sprawność [%] 76
Kubatura pomieszczeń ogrz. [m3] 350 - 500
Średnie zużycie opału max [kg/h] 5 - 6
Ciężar [kg] 202
Średnica komina [mm] 181
Pojemność wodna [l]/td> 31
Średnica króćca zasysania powietrza [mm] 98
Moc grzewcza obiegu wodnego [kW] 5 - 10

 

Przed zakupem prosimy o kontakt w celu sprawdzenia dostępności towaru.