Wkład kominkowy konwekcyjny UNICO DRAGON 4B MODERN 16kW

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 8863
 • Producent: Emaga
 • Waga: 177 kg
 • Czas realizacji: 14 dni
 • szt.
 • Cena netto: 5 300,00 zł 6 519,00 zł
 • Niedostępny

Wkład kominkowy konwekcyjny UNICO DRAGON 4B MODERN 16kW

Współpraca z wentylacją mechaniczną (rekuperacją) – Szczelna komora i możliwość doprowadzenia powietrza z zewnątrz to dwa kluczowe elementy niezbędne do funkcjonowania wkładu kominkowego w pomieszczeniu z rekuperacją. Wszystkie wkłady Dragon spełniają te kryteria i mogą być bez obaw montowane do współpracy z wentylacją mechaniczną.

Ceramiczny deflektor – katalizuje, dopala spaliny, wydłuża ich drogę i jednocześnie dba o aspekty wizualne – pomaga utrzymać szybę w czystości. Ważną cechą deflektora jest fakt, że pomaga on w zachowaniu ciepła w komorze oraz zwiększa efektywność procesu spalania. Deflaktor został zaprojektowany przez technologów firmy Unico i wykonany jest z bardzo dobrej jakości ceramiki.

Precyzyjna regulacja procesu spalania – wkłady Dragon to paleniska bezrusztowe. Regulacja stopnia spalania w tym wypadku jest bardzo prosta. Należy zlokalizować cięgło, które znajduje się w dolnej części fasady, a następnie przesuwając nim obserwować jak zmienia się płomień. Regulacja jest precyzyjna, dzięki czemu bez trudu można osiągnąć zamierzony cel – przyśpieszenie spalania i wzrost płomienia lub cieszenie się widokiem spokojnych płomieni.

System czystej szyby – czysta szyba kominka jest często marzeniem każdej pani domu. Z naszym autorskim systemem zabezpieczającym szybę przed zabrudzeniami jest to możliwe – bez najmniejszego wysiłku! Nasz system działa na takiej zasadzie, że pozwala wtłoczyć powietrze do Twojego kominka za pomocą specjalnych strumienic zainstalowanych w górnej części fasady. W ten sposób powietrze kierowane jest na szybę tworząc kurtynę powietrzną i uniemożliwiając spalinom osiadanie na szybie. Dodatkowo wkład wyposażony jest w ceramiczny deflektor, który również pomaga utrzymać szybę w czystości poprzez podnoszenie temperatury w komorze i lepsze dopalanie gazów.

Podwójna szyba – opisywany wkład możemy wyposażyć w podwójną szybę. Jej zaletą jest przede wszystkim to, że pozwala utrzymać czystość wspomnianej szyby oraz zmniejsza promieniowanie ciepła na zewnątrz. Jest to wskazane szczególnie wtedy gdy w pobliżu kominka ustawione mamy meble lub sprzęt RTV. Dodatkowo jeśli korzystamy z „ciepłej zabudowy” to musimy być świadomi tego, że dodatkowa szyba to również dodatkowa energia, która zostanie przekazana do masy akumulacyjnej.

Wyłożenie ceramiczne wkładu – prezentowane kominki Dragon to jedne z wkładów w swojej klasie na rynku. W ich wnętrzu mamy do wyboru dwa rodzaje okładzin w postaci płyt: ceramicznych typu Refrabox oraz szamotu. Wkład w opcji podstawowej wyposażony jest w płyty szamotowe. Płyty wykonane z szamotu bardzo dobrze kumulują energię cieplną którą będą oddawać jeszcze długo po zakończeniu palenia. Szamot dobrze wpływa również na optymalizację spalania w kominku a dogrzewając komorę sprzyja dopalaniu gazów w jego wnętrzu.

Oprócz szamotu mamy do wyboru płyty wykonane z ceramiki typu Refrabox. Ten rodzaj ceramiki jest efektywniejszy od szamotu, gdyż oprócz tego że posiada te same właściwości to jest wytrzymalszy i jeszcze lepiej kumuluje ciepło. Co ważniejsze, ten rodzaj ceramiki jest bardziej odporny na zmiany temperatur a przede wszystkim uderzenia mechaniczne np. podczas podkładania drewna… 

Szeroki wachlarz zastosowań – nasze wkłady serii Dragon tworzyliśmy z myślą o tym, aby dało się wykorzystywać zarówno w celach rekreacyjnych, jak i do ciężkiej pracy przy ogrzewaniu całego budynku. Dlatego też wkłady doskonale sprawdzą się w ciepłej zabudowie jak i tradycyjnej zabudowie konwekcyjnej.

Doprowadzenie powietrza z zewnątrz – nasze wkłady seryjnie zostały doposażone w kolektor, dzięki któremu mamy możliwość doprowadzenia powietrza z zewnątrz budynku. Dla dodatkowego ułatwienia montażu daliśmy możliwość wykonania wpięcia do kolektora z trzech stron – z lewa, prawa oraz z tyłu (niewykorzystane trzeba zaślepić).

Płotek ochronny – prosty i łatwy w montażu element chroniący szybę przed np. niefortunnie ułożonym kawałkiem drewna…

Nóżki – wkład wyposażony jest w regulowane nóżki, którymi można wypoziomować wkład – zakres regulacji to +/- 5 cm.

 

Seria MODERN

 • wyłożenie paleniska szamotem
 • szyba zwykła w stalowej ramie 
 • szyba 2 2B/4B łączona, bez nadruku
 • klamka okrągła do wyboru czarna lub inox
 • bardzo wydajna chłodnica płaszcza wodnego dla NEMO

 

 

 

 

Dane techniczne

Moc grzewcza [kw] 4 - 16
Szyba zwykła [mm] narożna 685+343 x 353
Szyba z nadrukiem [mm] narożna 732+391 x 428
Wysokość wkładu [mm] 1060
Szerokość wkładu [mm] 764
Głębokość wkładu [mm] 566
Sprawność [%] 76
Kubatura pomieszczeń ogrz. [m3] 350 - 500
Średnie zużycie opału max [kg/h] 3 - 6
Ciężar [kg] 177
Średnica komina [mm] 201
Średnica króćca zasysania powietrza [mm] 125

 

 

Przed zakupem prosimy o kontakt w celu sprawdzenia dostępności towaru.