Wkład kominkowy konwekcyjny UNICO DRAGON 2B RASTER 12kW

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 8862
 • Producent: Emaga
 • Waga: 110 kg
 • Czas realizacji: 14 dni
 • szt.
 • Cena netto: 5 900,00 zł 7 257,00 zł
 • Niedostępny

Wkład kominkowy konwekcyjny UNICO DRAGON 2B RASTER 12kW

Współpraca z wentylacją mechaniczną (rekuperacją) – nasz korpus odznacza się wysoką szczelnością a powietrze do spalania doprowadzane jest z zewnątrz budynku. Dzięki temu wkład ten może z powodzeniem działać w pomieszczeniach z wentylacją mechaniczną (rekuperacją)

Ceramiczny deflektor – dopala spaliny, doskonale zwiększa efektywność przebiegającego wewnątrz wkładu procesu spalania, zachowując przy tym więcej ciepła w komorze. Ma dodatkowo korzystny wpływ na aspekty wizualne – sprawia bowiem, że szyba pozostaje czysta. Element ten został stworzony z wysokiej jakości ceramiki typu Refrabox, która opracowane została przez technologów firmy Unico.

Precyzyjna regulacja procesu spalania – nasze wkłady kominkowe serii Dragon to paleniska typu bezrusztowego. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad całym procesem spalania i tym którymi kanałami ma być dostarczane powietrze. Wystarczy w tym celu użyć cięgła, które znajduje się w dolnej części fasady. Z jego pomocą bez trudu można modyfikować kierunek i ilość powietrza dostarczanego do wkładu.

System czystej szyby – opisywany wkład Dragon 2B wyposażony jest (tak jak pozostałe wkłady z tej serii) w autorski system, który zabezpiecza skutecznie szybę przed zabrudzeniem. Polega on na tym, że powietrze dostarczane jest za pomocą strumienic zainstalowanych w górnej części fasady wprost na szybę przez cały czas palenia w kominku. Powietrze można regulować opisanym wcześniej cięgłem. Dodatkowo w zachowaniu czystości szyby pomaga ceramiczny deflektor – montowany jest w każdym wkładzie serii Dragon.

Podwójna szyba – korzystając z wkładów kominkowych warto zastanowić się nad montażem dodatkowej szyby. Dzięki podwójnej szybie możesz ograniczyć emisję ciepła przez szybę do salonu – jest to istotne szczególnie w przypadku, gdy blisko kominka znajdują się inne przedmioty, z których korzystamy na co dzień (np. telewizor, meble). Również w przypadku „ciepłej zabudowy” dodatkowa szyba będzie wskazana ponieważ pozwala ona na zachowanie dodatkowej energii wewnątrz wkładu i przekazania jej do masy akumulacyjnej.

Wyłożenie ceramiczne – Prezentowane kominki Dragon to jedne z najlepszych kominków na rynku. Zawdzięczają to między innymi wysokiej jakości wyłożeniu swojego wnętrza, do którego należy szamot oraz ceramika Refrabox. Kominek w wersji podstawowej posiada wkład wyposażony w płyty szamotowe. Wyróżniają się dobrą kumulacją energii cieplnej, która dodatkowo po wygaszeniu jest oddawana jeszcze przez długi czas. Szamot bardzo dobrze wpływa na przebieg procesu spalania, optymalizując go i dogrzewając komorę, co pomaga w dopaleniu wszystkich gazów które się w nim znajdują. Oprócz szamotu w kominkach stosowana jest ceramika Refrabox, która posiada cechy szamotu oraz wiele innych. Jest uważana jest za lepszy materiał, ponieważ przewyższa szamot zdolnościami do lepszej akumulacji ciepła, szybszej wymiany cieplnej oraz lepszą odpornością na uszkodzenia. To sprawia, że ściany kominka pokryte ceramiką Refrabox są bardziej odporne na uderzenia i szybkie zmiany temperatur.

Szeroki wachlarz zastosowań – przeznaczenie naszych kominków serii Dragon jest bardzo szerokie. Można z nich korzystać jako dodatkowy element rekreacyjny czy relaksacyjny w salonie, jak również jako narzędzie do ogrzania całego domu. Można więc korzystać z niego w systemie ciepłej zabudowy jak i w tradycyjnej zabudowie konwekcyjnej.

Doprowadzenie powietrza z zewnątrz – wkład fabrycznie został wyposażony w kolektor, za pomocą którego istnieje możliwość doprowadzenia powietrza z zewnątrz budynku. Dla dodatkowego komfortu instalacji mamy możliwość wykonania wpięcia do kolektora od trzech stron – z tyłu, z lewa lub prawa (niewykorzystane wpięcia należy pozostawić zaślepione).

Płotek ochronny – bardzo łatwy w montażu element wyposażenia, który warto zastosować, aby zabezpieczyć szybę przed zniszczeniem.

Nóżki – wkład wyposażony jest w regulowane nóżki, którymi można wypoziomować wkład – zakres regulacji to +/- 5 cm.

 

 

Seria RASTER:

 • wyłożenie paleniska Refrabox
 • szyba z nadrukiem (rastrowana)
 • szyba w 2B/4B gięta jednolita z nadrukiem
 • klamka Design
 • estetyczne listwy inox po wewnętrznej stronie ramki
 • bardzo wydajna chłodnica płaszcza wodnego dla NEMO

 

 

 

Dane techniczne:

Moc grzewcza [kw] 4 - 12
Szyba zwykła [mm] narożna 600+257 x 353
Szyba z nadrukiem [mm] 651+306 x 428
Wysokość wkładu [mm] 1049
Szerokość wkładu [mm] 678
Głębokość wkładu [mm] 430
Sprawność [%] 78
Kubatura pomieszczeń ogrz. [m3] 150 - 300
Średnie zużycie opału max [kg/h] 3 - 4
Ciężar [kg] 110
Średnica komina [mm] 181
Średnica króćca zasysania powietrza [mm]

98

 

 

Przed zakupem prosimy o kontakt w celu sprawdzenia dostępności towaru.