Nóż termiczny do cięcia styropianu 18cm typ: 1

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1697
  • Producent: Emaga
  • Czas realizacji: 3-5 dni
  • szt.
  • Cena netto: 492,20 zł 605,41 zł

Nóż termiczny jest elektrycznym przenośnym przyrządem grzejnym przeznaczonym do cięcia płyt styropianowych o grubościach od 1 do 18 cm podczas ocieplania budynków i w innych pracach gdzie płyty styropianowe mają zastosowanie.Zalety urządzenia
- Mała masa w odniesieniu do noży z transformatorem wykonanych na niskie napięcie
- Dwu stopniowy przełącznik mocy. Bardzo przydatny do rozgrzewania urządzenia, podczas pracy w niskich temperaturach przy cięciu płyt o grubościach od 12 do 18 cm. (duża powierzchnia kontaktu noża ze styropianem i silne chłodzenie).
- Odpowiednio wyprofilowana, skłaba podstawka umożliwiająca zawieszenie noża na typowym rusztowaniu (rura fi 50mm).
- Ergonomiczna konstrukcja
- Estetyczne wykończenie.

Sposób bezpiecznego użytkowania
Nóż nie jest przeznaczony do użytkowania przez osoby o ograniczonej zdolności fizycznej, czuciowej, psychicznej oraz dzieci. Osoby nie mające doświadczenia lub znajomości sprzętu muszą użytkować nóż pod nadzorem osób odpowiedzialnych za ich bezpieczeństwo.Przed przystąpieniem do cięcia należy:
- Sprawdzić czy gniazdo wtykowe z którego zasilamy nóż jest w klasie i izolacji (posiada kołek ochronny).
- Sprawdzić stan przewodu przyłączeniowego i przedłużacza (czy nie są uszkodzone elementy złączne wtyczki, gniazdo przenośne i izolacja przewodów).
- Podstawkę umieścić w zatrzasku.
- Ustawić na podstawce lub zawiesić na rurze rusztowania.
- Włączyć do cieci na kilka minut przed rozpoczęciem cięcia. Czas rozgrzewania do temperatury roboczej od 3 do 5 minut w zależności od temperatury zewnętrznej.Do cięcia niezbędny jest liniał (prosta drewniana łata lub poziomica). Przykładany nóż do liniału i wykonujemy ruchy jak przy cięciu piłką (wykorzystujemy całą długość noża) tniemy płyty styropianu.
W przypadku gdy czujemy zwiększający się opór cięcia możemy zwiększyć temperaturę noża wciskając przycisk przełącznika mocy (następuje zwiększenie mocy noża prawie o 100%).

Nie wolno przetrzymywać przełącznika w pozycji wciśniętej po zakończeniu cięcia. Temperatura noża rośnie. Możemy doprowadzić do uszkodzenia powłoki teflonowej. (max temperatura wytrzymałości powłoki teflenoej ok. 380 C.
Podczas przerw w pracy nóż umieszczamy na podstawce lub wieszamy na rusztowaniu.
Nie należy przechowywać i pozostawiać na wolnym powietrzu.