Nóż termiczny do cięcia styropianu 18cm typ: 2

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1701
  • Producent: Emaga
  • Czas realizacji: 3-5 dni
  • szt.
  • Cena netto: 813,20 zł 1 000,24 zł

Nóż termiczny jest przenośnym przyrządem grzejnym przeznaczonym do cięcia płyt styropianowych o grubości od 1 do 18 cm. Podczas ocieplania budynków i w innych pracach gdzie płyty styropianu mają zastosowanie.
Zalety urządzenia
Zasliacz wykonano jako oddzielny przyrząd. Możliwe jest trzymanie na ramieniu ponieważ wyposażono go w pasek skórzany lub zawieszenie na rusztowaniu. Nóż posiada sztywne pokryte teflonem ostrze. Dwu stopniowy przełącznik mocy jest bardzo przydatny podczas rozgrzewania i w czasie pracy w niskiej temperaturze oraz kiedy mamy do cięcia grube płyty od 12 do 18cm. Odpowiednio wyprofilowana, składana podstawa umożliwia zawieszenie noża na rurze rusztowania (rura fi 50mm.).

Egonomiczna kostrukcja i estetyczne wykonanie dodają pozytywnych cech wyrobowi.

Sposób bezpiecznego użytkowania
Nóż nie jest przeznaczony do użytkowania przez osoby o ograniczonej zdolności fizycznej, czuciowej, psychicznej oraz dzieci. Osoby nie mające doświadczenia lub znajomości sprzętu muszą użytkować nóż pod nadzorem osób odpowiedzialnych za ich bezpieczeństwo.Przed przystąpieniem do cięcia należy:
- Sprawdzić czy gniazdo wtykowe z którego zasilamy nóż jest w klasie i izolacji (posiada kołek ochronny).
- Sprawdzić stan przewodu przyłączeniowego i przedłużacza (czy nie są uszkodzone elementy złączne wtyczki, gniazdo przenośne i izolacja przewodów).
- Podstawkę umieścić w zatrzasku.
- Ustawić na podstawce lub zawiesić na rurze rusztowania.
- Włączyć do cieci na kilka minut przed rozpoczęciem cięcia. Czas rozgrzewania do temperatury roboczej od 3 do 5 minut w zależności od temperatury zewnętrznej.Do cięcia niezbędny jest liniał (prosta drewniana łata lub poziomica). Przykładany nóż do liniału i wykonujemy ruchy jak przy cięciu piłką (wykorzystujemy całą długość noża) tniemy płyty styropianu.
W przypadku gdy czujemy zwiększający się opór cięcia możemy zwiększyć temperaturę noża wciskając przycisk przełącznika mocy (następuje zwiększenie mocy noża prawie o 100%).

Nie wolno przetrzymywać przełącznika w pozycji wciśniętej po zakończeniu cięcia. Temperatura noża rośnie. Możemy doprowadzić do uszkodzenia powłoki teflonowej. (max temperatura wytrzymałości powłoki teflenoej ok. 380 C.
Podczas przerw w pracy nóż umieszczamy na podstawce lub wieszamy na rusztowaniu.
Nie należy przechowywać i pozostawiać na wolnym powietrzu.