Nawóz Luvena trawnik 10kg

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 7947
  • Producent: Emaga
  • szt.
  • Cena netto: 37,71 zł 46,38 zł
  • Niedostępny

Nawóz Luvena ,,Trawnik" to nowoczesny nawóz mineralny, granulowany metodą zgniatania. Zawiera fosforyt częściowo rozłożony, który zapewnia trawom pełny dostęp do fosforu w całym okresie wegetacji. Wszystkie składniki pokarmowe są łatwo przyswajalne. Nawóz poprawia gruzełkowatą strukturę gleby, pozwalając lepiej wykorzystać składniki mineralne. 

 

Dawkowanie i sposób nawożenia:

Zalecane dalej dawki nawozu zostały określone w oparciu o średnia zasobność gleby w składniki pokarmowe. Przy zakładaniu trawnika stosujemy nawóz w ilości 3-6 kg/100m2 na 14 dni przed siewem trawy. Dokładnie mieszamy go z glebą. Następnie zasilamy trawę po pierwszym i drugim koszeniu w ilości 2-4 kg/100m2.
Przy trawnikach wieloletnich stosujemy nawożenie w ilości 3-5 kg/100m2, z częstotlowością 3 do 5 razy w okresie od III do IX. Pod koniec IX zaleca się nawóz jesienny, w celu zwiększenia mrozoodporności trawy. Należy unikać rozsiewania nawozu na mokra trawę oraz obficie podlać trawę wodą po nawożeniu.

 

Skład:

12,0% (N) azotu amonowego, 5,5%  (P2O5) pięciotlenku fosforu rozpuszczalnego w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie, 5,0% (P2O5) pięciotlenku fosforu rozpuszczalnego w wodzie, 10,5% (K2O) tlenku potasu rozpuszczalnego w wodzie, 3,5%  (MgO) tlenku magnezu całkowitego, 11,5% (S) siarki całkowitej

Przed zakupem prosimy o kontakt w celu ustalenia dostępności towaru oraz terminu dostawy.